| anonim_4396 a întrebat:

Heiii, buna! Stiu ca nu am mai folosit de foarte mult timp aceasta platforma, însă am revenit cu o întrebare!
Vineri am avut un contact sexual neprotejat. Marți ar trebui sa imi apără și menstruatia. Însă de aseara am vazut ca secretia mea are un miros puternic, usor insuportabil si o culoare maronie. Nu pot sa imi dau seama daca mirosul este exact la fel ca atunci cand am avut o infecție urinara. Dureri usoare in zona abdominala, ca de fiecare data când trebuie sa imi apara menstruatia..In rest nimic anormal. Acea secretie imi cam pune niste semne de întrebare. Sa fie oare din cauza faptului ca urmeaza sa vina menstruatia? La ginecolog nu mi am făcut inca o programare, ar trebui sa fac?
Azi de dimineață am avut usor impresia că secretia miroase a sânge, insa aseară chiar era cu totul alt miros, intepator... Oare vreo infectie urinara? Sa iau vitamine sa imi întăresc sistemul imunitar sau sa incep un tratament cu Uractiv forte?(Am mai luat la sfatul medicului ginecolog si mi-a facut foarte bine). Alte simptome nu am.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ai mare grija si la chilotul pe care-l porti, fiindca cele din material sintetic pot irita si pot duce la modificarea mirosului.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mirosul nu este de la urina ci de la o infectie vaginala, sau o boala cu transmitere sexuala, odata ce a aparut doar la cateva zile dupa sex.

Eu zic sa mergi de urgenta la un meeic giencolg pentru un test citolofgic, ca nu are nici o treaba vitaminele si inefctai urinara cu sexul neprotejat care ti-a adus o boala cu transmitere sexuala, ca boala aia ti-a dat mirosul din vagin.

| RoxanaIoana108 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nici mirosul nici secretia nu mai au loc acum. Au trecut de la sine. Însă voi face si un control ginecologic pentru siguranța si certitudinea ca nu am nimic. Alte simptome insa nu mai am

| Violleta2022 a răspuns (pentru RoxanaIoana108):

Ai mare grija si la chilotul pe care-l porti, fiindca cele din material sintetic pot irita si pot duce la modificarea mirosului.

| Alex2o223 a răspuns:

Du-te la doctor! Sunt șanse sa fii însărcinată

| RoxanaIoana108 a răspuns (pentru Alex2o223):

Însărcinată dupa o zi pe alta? N am mai auzit si bazaconia asta... happy