| gelutzu78 a întrebat:

Mam corentat la priza cand am vrut sa scot stecherul din priza mam electrocutat la mana dreapta m-a tinut vreo 2 secunde problema e ca eu mam mai electrocutat de vreo 5 ori in viata asta am si tahicardia sinusala si ma tem sa numi dauneze la inima

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Evită să mai păţeşti acest lucru care poate fi fatal şi pentru cineva fără probleme cardiace. De fapt problema ta este minoră şi cred mai degrabă că ţine de controlul emoţiilor.

| robytzu96 a răspuns:

Ai avut noroc. Daca tii se blocau muschii inimii crying. Bafta in continuare si ai grija cand tragii ceva din priza sa nu fii ud pe mainii happy