| Pop_Alexandru_2000 a întrebat:

Mama a cumparat un storcator de fructe si legume. Scoate si cojile
si lasă si putina pulpa. Întrebarea mea este: Este sanatos sa faci sucuri in storcator? Eu am băgat kiwi,banane, portocale si mere. Au un gust foarte bun. Cât este de sanatos?
dau fundal!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| armos a răspuns:

Este foarte sanatos. Daca ai o masina mai ieftina care pierde din pulpa poti sa pui fructele de doua ori. Funda?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e deloc sanatos, mai bine iei vreo 2 baxuri de cola

| TrăieşteClipa a răspuns:

Intrebare inutila.
Chiar nu te duce mintea?

| cristintza94 a răspuns:

Normal ca e mai sanatos ca 2 baxuri de cola.In fructe ai mai multe vitamine decat in cola care contine si cofeina si alte porcarii. Parerea mea sper ca te ajuta.

| armos a răspuns:

Este foarte sănătos! Dacă ai o mașină mai ieftina care pierde din pulpă ar trebui să pui fructele de 2 ori! Funda? happy

| Gabi48 a răspuns:

Nu este prea sanatos deoarece fructele din magazin sunt injectate cu tot felul de substante ca sa reziste.
iti recomand sa faci suc cu fructe de pe pomi. Daca este iarna faci cu ce ai.
Funda?

| AnneMary16 a răspuns:

Este 100% de sanatoas, atata timp cat sucul este 100% fructe! deoarece toate fructele au vitamine, cand le bagam la storcator, mai multe fructe, vitaminele se amesteca si rezulta un suc 100% sanatos si plin de vitamine, funda?

| Andreeamatache a răspuns:

Buna! Nu este nimic rau in a face shake-Uri de fructe/legume la storcator. Este sănătos sa bei aceste sucuri, mai ales ca sunt făcute in casa. Storcatorul nu face altceva decât sa stoarcă fructele, sa scoată zeama din ele. Este sănătos! Sper ca te-am ajutat!