Întrebare recomandată | Rizer a întrebat:

Am primit rezultatele la analize, am cateva care nu au iesit asa cum trebuie. Daca este cineva medic, macar un pic sa imi fac o idee, oricum voi duce rezultatele la medicul de familie si ma va informa dar as vrea sa stiu la ce sa ma astept pe o parte, eu nu prea am cunostinte in acest domeniu, pe net am cautat dar sunt prea multe informatii unele nestiind daca sunt adevarate.

O nelamurire am cu privire la colesterolul total care mi-a dat o valoare de 41 mg/dL, intervalul de referinta fiind 120-200, ce ar insemna acest lucru?

Cine cunoaste mai multe as vrea sa-mi raspunda, aremi cat de cat. Mentionez ca nu sufar de nicio boala. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| drbugsy a răspuns:

Ai colesterol mic.no problem