| Giurea_Elena_1971 a întrebat:

Mama mea are 79 ani, i-a apărut zona zoster pe brațul drept și puțin pe spate, acum o luna.Am tratat-o cu Aciclovir pastile și crema,Alanerv,calmante gen Ketonal forte,Meloxicam, Zaldiar, etc.Si in momentul de față are dureri f.mari,nu poate ridica mina(degetele le mișca), sta mai mult la pat. Unde as putea merge cu ea pentru. a o trata, poate exista tratament mai bun? Nu au internat-o in spital(am fost cu ea la urgenta).Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| KronstadtResurrection a răspuns:

Trebuie mers neaparat la un medic dermatolog bun. Pe langa medicatia prescrisa de acesta, se poate completa cu un tratament naturist, asa cum este descris aici: http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/8490-Zona-Zoster
Atentie mare! Una dintre cauzele principale ale aparitiei Zonei Zoster este imunitatea scazuta. Sanatate!