| anonim_4396 a întrebat:

Mama mea are hernie inghinala e pe la inceputul herniei nu prea este asa grav cred eu! Daca ma puteti ajuta si pe mine sa-mi spuneti cum are putea scapa de ea fara operatie! Va rog din suflet ajutati-ma! HELP! crying sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poate fi vindecata fara operatie. Operatia e una usoara, dureaza 20 de minute si vine acasa in 4 zile maxim. Asta daca hernia e la inceput si n-are complicatii. De aceea e bine sa mearga la chirurg cat mai repede si sa urmeze tratamentul indicat.

mira
| mira a răspuns:

Numai un medic chirurg se poate pronunta asupra diagnosticului si asupra tratamentului. Oricum, este vorba despre o operatie mai usoara.

| krysy a răspuns:

Imi pare rau pentru mama ta...Si eu stiu cum e sa-ti treaca mama printr-o operatie...Si mama s-a operat dar pentru alceva... Ea a avut pietre la fiere... A stat in spital o saptamana si ceva si i-a scos si pietrele si fierea iar dupa aceea a mancat o luna si ceva numai branza de vaci cu spantana si mancare ff usoara... dar la mama ta e altceva si nu iti fie frica pentru ea ca o sa treaca repede...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
Cine sunt utilizatorii TPU.ro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o problema destul de serioasa, si nu trece cu compresa rece.Lasa frica deoparte, sanataea e mai presus de orice.Baietelul meu a fost anul trecut operat de hernie inginala, si a trecut cu bine peste operatie.3 -4 zile te tine in spital dupa care pleci acasa.Curaj,si du-te la un chirurg bun! Multa sanatate!