| Misterious a întrebat:

Mama mea are multe vase de sange sparte pe picioare, datorita statului in picioare de la munca... o tot intreb cand si unde se va duce la un medic sa isi rezolve problema, chestia e ca nu stiu unde as putea sa o indrum cu o astfel de problema.straight face Imi puteti da niste sfaturi sau ceva site-uri unde m-as putea informa. ce-ar putea sa faca pana va ajunge la doctor? Ori unde va trebui sa mearga si aici ma refer la ce specialist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

Trebuie sa mearga la un medic pentru probleme cardiovasculare...pentru investigatii si tratament specializat, precum si pentru aflarea tuturor cauzelor ce i-au generat acest inconvenient estetic(numai asa l-ai prezentat, nu ai scris si alte simptome: dureri, furnicaturi, amorteli, etc.).
sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei un site, scrie-i oanei cuzino pe www.csid.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Să folosească Lioton gel, ajută circulația din picioare.
Acele vase de sânge sunt capilare și sunt cunoscute sub denumirea de "venectazii", fragilitatea lor este crescută și de aceea se și sparg.
Poftim un link: http://www.healthy.ro/......ina-3.html
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea se poate face nimic, venele mari se opereaza, banuiesc ca nu o sa-i convina pentru ca recuperarea dureaza 1 luna timp in care nu mergi la job, vasele mai mici la lasermed se rezolva, cautati cu google "varice "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In timisoara la clinica medvarix 0256443625

| smartdjs a răspuns:

Din cate stiu eu se pot rezolva, dar intodeuna trebuie mers la medic, ea are capilare sparte (sunt cele mai mici vase din organism au roslul de absortie a substantelor si transportul acestora) iar aceste spargeri, eruptii sunt datorate scaderi rezistentei peretelui acestora comitent cu scaderea elasticitati