| Macbeth07 a întrebat:

Hey! De ceva timp, mi-au aparut pe picioare, in spatele genunchiilor mai exact vase de sange sparte. La inceput nu mi s-a parut o problema dar au inceput sa ma usture si nu cred ca e normal, pe langa faptul ca sunt foarte inestetice. Am auzit ca se elimina prin operatii sau ceva de genul. Ideea e ca am 16 ani si mereu am avut fobii de operatii, spitale si chestii d'astea. Voiam sa va intreb daca stiti cumva ce as putea sa fac. in afara de operatie. Sa folosesc creme sau altceva. Orice sfat este binevenit.

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Sunt sparte de fapt vasele capilare, evita sa stai mult in soare, accentuaza procesul.
http://sanatate.bzi.ro/cum-tratam-capilarele-sparte-4150

| AndreeaDiana9999 a răspuns:

Nu cred ca le vei putea indeparta fara operatie, sau nu stiu cel mai sigur ar fi sa te duci la un control la un medic bun.

| Sonia98 a răspuns:

Ai varice.
Aceasta este o problema mostenita de la ex: tatal tau; mama ta sau oricare altcineva din rudele tale)
- Sau pur si simplu ai o problema cu sangele si ti-as propune sa te duci la un medic pentru ca esti prea tanara.