| Anonim693748285916472 a întrebat:

Mama vrea sa cumpere nu stiu ce suplimente alimentare...
Sunt baiat, 12 ani
Suplimentele alimentare ingrasa?
Ea spune ca nu...dar nu sunt sigur
Deci...suplimentele alimentare ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La varsta ta, suplimentele pot produce mai mult rau decat bine, daca sunt luate "dupa ureche"!
Prima data intrebati 1-2 medici, iar tu sa le iei DOAR daca si ei sunt de aceeasi parere!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Cred ca da. Suplimentele alimentare luate fara un consum constant de calorii, ingrasa. Deci trebuie macar o ora de sport intens pe zi.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Salontanul):

Nu a zis CE suplimente. Si vitamina C e supliment alimentar...

| Salontanul a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Asa si?

| RoCkKiD a răspuns:

Depinde ce suplimente sunt. Oricum ideea generala e ca daca nu ai probleme de sanatare si ai o dieta echilibrata nu ai nevoie de ele pentru ca vor face mai mult rau decat bine. Daca aveti dubii puteti oricand sa consultati un medic nutritionist.

| ALGator a răspuns:

Depinde ce suplimente sînt.
Dacă medicul nu le recomanda atunci nu e nevoie de ele.

| Lucian4 a răspuns:

Nu. daca iti cumpara vitamne si minerale, nu ingrasa. calciu si magneziu e bun pentru copii

| andreistan012 a răspuns:

Chiar asa de pr**t sa fii incat sa nu stii ca suplimentele alimentare ingrasa