| babardel1999 a întrebat:

Mâncarea poate sa provoace dureri de burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, in anumite conditii, mancarea poate cauza dureri de burta, in special daca este veche sau este prajita, ori snacksuri de cumparat, ori genul de fast food care sta cu lunile prin congelatoare si contine prezervativi si aditivi.

| mihai69 a răspuns:

„bueta" este cumva o piesă auto?!? că altfel nu văd de ce ai întrebat aici. Și nici n-am mai auzit de chestia asta...

| Yuoia a răspuns:

Da. Mai ales daca nu e proaspata, daca e prea grasa, prea picanta si in general tot ce nu accepta stomacul tau. Nu toti suntem la fel.

| oz_1736 a răspuns:

Normal. Ai mancat prea mult. Si depinde ce ai mancat. Carne sau ceva care fermenteaza foarte repede in amestec cu carne

| CarcotasulVesel a răspuns:

Evident
mai ales daca mananci ceva care iti cade rau
sau prea mult usturat (ceapa, usturoi) sau picant (ardei iute, sos tabasco)