| Bluegreyeyes a întrebat:

Mi-a intarziat ciclul mai mult de o saptamana, am dureri sub burta si nimic. Care poate fi cauza? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ՃԾՃԾ a răspuns:

Poate luna aceasta ai avut o stare emotionala mai delicata si din cauza asta ti-a intarziat. stai linistita, e normal sa iti intarzie. mie nu mi-a venit 2 luni la rand dar dupa a venithappy fundita?

| Bluegreyeyes explică (pentru ՃԾՃԾ):

Asa sunt de fapt cu starile emotionale de mai bine de o jumate de an, si totusi, inainte era cat se poate de regulat, acum insa nu sad

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca ai racit la ovare

| Azµre a răspuns:

1) Ai stat desculță, udă la picioare și ai răcit la ovare.
2) Chisturi la ovare.
3) Dereglări hormonale.

Oricum ar fi spune părinților de durere, du-te la un medic că nu este normal.

| Bluegreyeyes explică (pentru Azµre):

Am probleme cu ovarele de 4 ani, si acum am avut cat se poate de mult grija de mine, si cu dereglarile mai putin, sunt sub tratament si supraveghere de medic

| Azµre a răspuns (pentru Bluegreyeyes):

Te duci înapoi la medic și îi spui unde ai dureri, îți va face un ecograf s-ar putea să se fi schimbat ceva între timp de la medicamente sau ai răcit. De exemplu faci pipi puțin și des? Sau urât mirositor?

| Bluegreyeyes explică (pentru Azµre):

Nu e urat mirositor, e normal, si nu ma duc foarte des la baie

| Azµre a răspuns (pentru Bluegreyeyes):

E bine, dar oricum, du-te înapoi la medic și spune-i ce e nou. Poate îți va prescrie alt tratament ceva.
Însănătoșire grabnică.

| Zuzazozo a răspuns:

Ca este nergulat si mai dureaza pana se va regla!winking

| Railly a răspuns:

Este normal. Daca este prima data s-ar putea sa fie si surprize mai neplacute.