| eu_3300 a întrebat:

Mastile de argila de pot scapa de cosuri? si de petele care au ramas in urma cosurilor? daca da cam in cat timp? si cum prepar aceasta masca din argila?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Poate te ajuta: http://anka-flame.iblogger.org/? tag=argila

| yumeee a răspuns:

De cosuri, da. cu siguranta. eu amestec argila cu apa plata (putina apa) astfel incat sa fie o pasta. o aplic, o las 30 min si o clatesc cu apa calduta si apoi cu apa rece sa mi se inchida porii. (am ten seboreic).

pentru pete care raman in urma cosurilor. nu stiu sincer. pentru alea iti recomand bitter-ul suedez, daca nu sunt multe pentru ca bitter-ul contine alcool. e o tinctura nemaipomenita, pe mine m-a scapat de absolut orice afectiune a pielii. inclusiv niste urme lasate de niste cosuri pe brate in urma epilatului.
succese.

| Fluturash cu aripi de inger a răspuns:

Mastile de argila te ajuta foarte mult, iti usuca cosurile, rezultatele se pot vedea in timp sa spunem dupa o luna de zile in care ai preparat frecvent aceasta masca. In prima saptamana este bine ca in fiecare zi sa-ti faci cate o masca pe care sa o ti 30 de min apoi clatesti cu apa calduta, iar in restul saptamanilor sa-ti faci 3-4 masti pe sapatamana.In legatura cu prepararea acestora, in mod normal ar trebui sa scrie pe ambalaj, exista mai multe moduri mai bine cauti pe internet eu una prepar cu apa de la robinet, e simplu pui acel praf intr-un bol sau ceva de sticla adaugi apa de la robinet pana se obine o pasta destul de consistenat si aplici pe fata sper ca te-am ajutat.