| Endl_ToSky_1994 a întrebat:

Medicamente pe baza de Amphetamine (pentru adhd) se gasesc in Romania?
Ziceti-mi si mie nume... am intrebat de adderall dar nu au auzit in farmacie deloc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Erika_Sofron_1977 a răspuns:

Se gasesc, se prescriu cu reteta timbrata(adica speciala) si sunt interzise. poate ai auzit ca se utilizau in cura de slabire si ca si energizant(dopping), dar tot ilegal.au o multitudine de efecte adverse.

| Erika_Sofron_1977 a răspuns:

Scuze,acu am vazut diagnosticul.e mai mult decat neobisnuit ca ti/a recomandat acest medicament.se utilizeaza pe sectie si sub stricta supraveghere medicala.

| DimLight a răspuns:

Din pacate nu poti gasi nimic gen amfetamina in farmacii, iar doctorii in general nu dau asa ceva ci niste prescriptii de toata jena(cel putin in ro) dar se gaseste in orice spital de interventii (in ce cantitate nu stiu)

| Iote a răspuns:

Nu se vand in farmacii. Daca se administreaza, se face numai in spital sub stricta supraveghere a medicului.