| niculici93 a întrebat:

Medicul ginecolog mi-a dat anticonceptionale Mercilon insa as vrea sa le schimb cu Rigevidon deoarece sunt mai ieftine. Credeti ca este bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu este deloc bine. Nu sunt edloc acelasi preparat, iar Rigevidonul are mult mai multe reactii adverse. daca nu iti poti permite contraceptivul care ti se potriveste, atunci nu ar trebui sa iei deloc anticonceptionale.

| bulin a răspuns:

Da, dupa parerea mea poti lua Rigevidon.

| luiza a răspuns:

Da Regividonul este mai ieftin dar este si depasit! Medicul ti-a indicat un anume tip de medicament dupa ce te-a consultat si functie de ce a discutat cu tine daca el a ales Mercilon, singurul inlocuitor este Marvelonul care este mai ieftin cu aceeasi substanta activa!
dar oricum linistea ta merita cei cativa lei in plus!