| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Memo plus sau lecitina, care credeti ca are un efect mai bun pentru a memora chestii mai usor si mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Niciuna.Nu ai vrea sa incearci nuci si ciocolata neagra? La liceu chiar nu cred sa existe probleme atat de grave cu memoria? Medicamente/suplimente iau persoanele mai inainte in varsta.

| ReddY25 a răspuns:

Nici unele

| dolceromania a răspuns:

Nu cred că ar trebui folosite.

| VladGrigore8654 a răspuns:

Memo plus are ca ingrediente active Ginko Biloba, Fosfatidilcolina si cafeina. Nu sunt suficiente studii facute care sa demonstreze efectul Ginko Biloba asupra memoriei. Fosfatidilcolina si cafeina se gasesc in oua si cafea precum si in alte alimente. Asadar nu vad sensul achizitiei acestui produs.
Lecitina e un produs mai cunoscut, se gaseste in mod natural in albusul de ou. Poate da dureri de cap. Daca ar fi totusi sa aleg, dat fiind ca lecitina are mai multa vechime pe piata, as alege lecitina.

| Wildkidutz a răspuns:

Atentia sporita!?