| FaneaJek a întrebat:

Bună.
Există șansa ca din cauza stresului si lipsei de calciu menstruația să întârzie?
Sunt 3 zile de când menstruația a întârziat.

Răspuns Câştigător
| maria193 a răspuns:

Nu sunt sigură dar da, cred că există o șansă. De asemenea nu trebuie sa te panichezi daca îți întârzie menstruația puțin pentru că nu vine fix in aceeași zi în care ți-a venit acum o lună, e normal. De asemenea asigură-te că mănânci bine, s-ar putea si din aceasta cauză sa întârzie puțin

| FaneaJek explică (pentru maria193):

Da, ea nu prea mănâncă în ultima perioadă, e panicată si are lipsa de calciu

| FaneaJek explică (pentru maria193):

Suntem in data de 05 august și încă nu i-a venit, este normal dacă este vorba de stres si de lipsa de calciu, ne mancat?

5 răspunsuri:
| Fabianaa a răspuns:

Da, starea ta emoțională poate afecta timpul când îți vine ciclul. Nu trebuie sa te îngrijorezi.

| mrmoft a răspuns:

Da,am pățit o și eu

| FaneaJek explică (pentru mrmoft):

I-a venit ciclul, totul este în regulă, nu?