| D0zzz a întrebat:

Merele care nu au miros sunt periculoase? Adica mai contin nutrientii respectivi? Am cumparat niste mere, dar mi se pare ca nu miros deloc, iar la gust, e ceva dulceag, dar nu chiar de mar.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Dacă sunt mari şi roşii şi arată bine, înseamnă că sunt injectate. Mai bine nu le mai mănânci. Doamne fereşte să nu te îmbolnăveşti. Tot mai bune sunt merele din piaţă : )

Sărbători Fericite!

| D0zzz explică (pentru Hydrangeaceae):

Buna! Nu sunt foarte mari, as putea spune ca au in jur de 160 grame, dar da, arata destul de bine.
Sarbatori fericite, de asemenea! happy

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru D0zzz):

Cel mai bine e să mergi în piaţă. Îţi cumperi de acolo 1-2 kilograme dar ştii că sunt sănătoase, de pe grădină.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Merele gasite in supermarket/hipermarket nu sunt romanesti si sunt iradiate pentru a rezista transportului si depozitarii. Fa un experiement : taie un mar in doua si lasa-l cateva zile. Ai sa descoperi ceva foarte interesant.