| anonim_4396 a întrebat:

Mereu dupa scaun imi chioraie stomacul, ma doare si am gaze. dupa o ora am iar senzatia de scaun. de ce? :/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ipohondrie se cheama toate aceste simptome inventate!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Dar chiar nu ma gandesc la asta. nu cred ca ipohondria poate sa ma deranjeze la scaun, adica am senzatia ca e incomplet, dupa am dureri de cap si gaze ( imi si chioraie) in plus, am si pe fese nu mai puncte rosii si albe care ma mananca (tin o igiena buna) :/

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

In alta postare spuneai ca iti miroase poponentul, deci, igiena ta este precara! Spala-te zilnic pe corp si schimba-ti lenjeria si nu vei mai avea aceste probleme.
Dar toate simptomele astea unde "ai doar senzatii", nu sunt decat boli inchipuite.
Incerca sa te trezesti la realitate si sa-ti tariesti viata ca un tanar in devenire, nu ca un batran care mai are putin si moare, pentru ca nu-i normal sa-ti inchipui ca esti bolnav, provocandu-ti singur, stari de anxietate si paranoie, inventand povesti despre boli si alte simptome.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Dupa fiecare scaun ma spal cu sapun si apa calda. sa fie asa puternica ipohondria? dupa scaun parca nu l-am facut pe tot ( am si o umflatura dupa scaun care imi da senzatia ca inca mai trebuie sa stau pe wc ) si dupa toata seara am gaze, dureri de cap si imi chioraie stomacul. acum am si o tuse foarte urata ( Din senin, nu am stat la frig in ultimul timp ) cand tusesc ma arde pe piept si ma doare/ustura. :/