| Dariusdkfk a întrebat:

Mereu mi-a fost frica de
cancerul la cap, chiar daca am 14 ani,am mai făcut radiografii pentru că am mai avut probleme și am căutat pe net că la adolescenta este o mică șansă să faci cancer, acum 7-8luni a început să mă doara extrem de tare capul și ochii și după ce am fost la un control la ochii mi-a spus medicul că am nevoie de ochelari,după ce i-am luat nu am mai avut nicio problemă fara dureri de ochi sau de cap dar au revenit în ultima lună și m-am speriat.
Deja mă imaginez pe patul de spital când voi avea cancer Doamne Ferește, și sunt speriat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai o problema ce tine de anxietate, nicidecum nu are legatura cu cancerul
Acea durere de cap era cum ai si scris de la ochi!
Din pacate tot mai multi tineri au probleme depresive, este pretul platit pentru tehnologia cat si societatea in care traim, este IADUL tinerilor si Paradisul psihiatrilor si al psihologilor din pacate.

| Violleta2022 a răspuns:

Cancer la cap poti face de al radiatiile telefonului mobil sau orice casti caree au wireless.

Stand enorm de mult online sau pe aparte ca telefonul, tableta si computerul iti pot fi afectati ochii si creierul.

Aici sunt vinovati doar parintii tai care nu te educa si supravegheaza non stop, limitandu-ti accesul la maxim 1 ora pe zi, ca sanatatea ta sa se poata repara, fiindca tu la 14 anisori esti incapabils a intelegi ca poti avea probleme foarte grave de sanatate, daca continui asa.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Dacă n.ai cancer, ce rost are sa dramatizezi?