| adriana1991 a întrebat:

Mereu sunt prost dispusa si trista mai si ametesc, nu ma pot concentra, nu ma ajuta nimic, nici psihologul, nici psihiatrul am fost la ei. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Invata din Youtube the secret

| HadesSs a răspuns:

Ameteala si concentrarea pot fi rezultatul unei alimentatii dezechilibrate, lipsa vitaminelor si lipsa odihnei a minim 6-8 ore.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Buna! happy

Probabil treci printr-o perioadă foarte stresanta. Fie ai avut ceva evenimente neplăcute in viata ta, fie urmeaza ceva care pe tine te neliniștește.

Astea sunt perioade prin care trecem toti, oricât de veseli am fi de obicei. In multe cazuri, se rezolva de la sine, însă s-ar putea totuși sa trebuiască sa încerci cate ceva.
Poarta o discuție tu cu tine si straduieste-te sa ajungi la rădăcina problemei. S-a întâmplat ceva rau sau ceva care pur si simplu te-a nelinistit/prost dispus? Urmează să se întâmple ceva despre care stii si care iti cauzează panica? Daca da, mergi mai departe de acolo. In functie de natură problemei, putem găsi si o soluție. Nu exista problema fara de rezolvare.

Cei mai mulți oameni pe care i-am intalnit, prefera sa tina pentru ei. Sa nu vorbească EVER despre problemele lor cu alte persoane. Sa lupte singuri, sa se ridice singuri. Cateodata insa, asta nu este cazul. Ajuta sa ai pe cineva de încredere langa tine, cineva care sa te sustina si sa iti ofere o a doua opinie in legatura cu ceva. Psihologul eu nu il consider de mare ajutor pentru ca el e platit sa-ti fie alaturi. Nu e acelasi lucru, pentru el este doar un job.

Cat despre ameteli, ce cum este nutrită ta? Consta in tot ceea ce trebuie pentru o alimentație sănătoasă? Proteinw, carbohidrati, vitamine si minerale? Mananci destul? Ai mers la medic? Este posibil sa ai nevoie de suplimente alimentare, de minerale precum magneziu sau vitamine. Dormi destul? La orele care trebuie? Ametelile pot fi si rezultatul varstei. In adolescentabse intampla des mai ales la fete. Poate ar fi bine sa ceri opinia unui specialist. TPU nu e strălucit pentru expertiza medicalălaughing

Oricum, orice ar fi totul va fi bine, iti promit. Vei trece peste asta si vei fi bine din nou după un timp. Daca ai nevoie de un bun ascultator, sunt aici oricand sa ajut.

Ai grija!
happy