Întrebare recomandată | alexionut45 a întrebat:

ce este cel mai recomandat pentru a slabi mai rapid si a tonifia muschii:alergatul,saritul coarda, mersul cu bicicleta sau boxul?

15 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Toate sunt la fel de bune daca iti mentii pulsul in zona arderii de grasimi adica undeva intre 130-145bpm. Deci poti sa faci absolut orice vrei, daca iti tii pulsul in zona aia vei arde grasimi.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Sunt de părere că alegatul ajută cel mai mult pentru a slăbi rapid şi a tonifia muşchii. Sper să nu mă înşel.
Succes!

| OnuOnulică a răspuns:

Mersu cu bicicleta.

Răspuns utilizator avertizat
| Marius1985 a răspuns:

Alergatul si saritul corzii. dar cel mai bine este o combinatie intre cat mai multe sporturi. cu cat este mai diversificate fortul fizic, cu atat corpul e adapteaza mai putin stimulilor si este nevoit sa arda mai multe calorii, ceea ce inseamna in mod direct o slabire mai rapida.

| marktheshark a răspuns:

Ar fi perfect daca le-ai practica pe toate, mersul cu bicicleta si alergatul ti le recomand

| PandaaKid a răspuns:

Eu cred ca alergatul happy

| Maddaaaaaa a răspuns:

Dupa mine cel mai bun sport din lume este alergatul, dar pe langa sport trebuie sa ai si o dieta pe care sa o respecti, asa daca alergi si dupa mananci pana nu mai poti degeaba big grin

| ronaldo90 a răspuns:

Alergatul e baza in orice categorie de muschi e foarte bun si pentru creier am citit ca sunt multi care se nasc cu un creier mai imbatranit iar alergatul ajuta la dezvoltarea creierului.baftawinking

| HotAndFreshh a răspuns:

Buna :*. Eu iti recomand sa le faci pe toate. Alergatul tonifica muschi si te slabeste in zona abdominala, saritul cu coarda iti face muschi pe picioare iar boxul la maini. Toate te ajuta, dar recomandabil ar fi alergatul in principiu happy FUNDA?puppy dog eyes

| Cosmin86 a răspuns (pentru HotAndFreshh):

Esti pe langa

| HotAndFreshh a răspuns (pentru Cosmin86):

Fiecare crede ce vreawinking si daca eu suntt pe langa, tu ai sarit de mult; 0) informeaza.te si nu mai da comenturi tampitewinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru HotAndFreshh):

Ma informez, de-aia au cele mai multe raspunsuri castigatoare in domeniul sportului si nutritiei, vezi profilul meu

copil mic, cere si el o "FUNDA?" dupa un raspuns tampit laughing

| HotAndFreshh a răspuns (pentru Cosmin86):

Se pare ca cineva se crede mai presus. Nu imi pasa ce iei de pe netwinking. Eu spun ce stiu, si pana la urma daca eu sunt mica... Tu esti imens laughing Uite ce e. Eu zic sa nu mai comentezi pentru a parea tu atotstiutor. Si vezi-ti de treaba ta si de raspunsurile tale, nu de ale mele :*

| ofatacuochiverzi a răspuns:

Vriantele corecte ar fi alergatul si mersul cu bicicletahappy