| ThePotato666 a întrebat:

Mi-a aparut o besicuta rosie pe penis. Ma ustura daca o ating. Se vede doar daca este decalotat. O sa treaca de la sine sau trebuie sa merg la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spala-te cu apa calda si sapun si va trece.
Probabil este iritatie de la transpiratie, sau masturbare.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca vei mentine mereu igiena perfecta prin spalarea zilnica a glandului penisul cu apa calduta si sapun si dupa uscarea pielii sa aplici un strat fin de unguent Fluocinolon-N sau crema cu extract de galbenele, in mod sigur respectiva iritatie/inflamare va dispare in decurs de cateva zile. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Foloseste un unguent de galbenele! Si pe viitor ai grija cu igiena si protectia!