| Andrei_Gabriel_1970 a întrebat:

Mi a căzut un dinte recent și de 2 săpt nu se vede nimic un locul lui. Nu știu dacă e de lapte sau permanent dar va mai creste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vladoiu_Edy_1997 a răspuns:

Ai rabdare eu 2 ani am asteptata sa-mi creasca dintele, ce varsta ai? Dinti noi rezista un anume timp daca a grija nu se intampla nimic, o sa creasca. Fundă?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din câte ştiu, cei cu "nume_prenume_anul nasterii" sunt log-ati cu Facebook-ul, deci eşti născut în anul 1970.Toţii dinţii de lapte cad între vastele de 6-12 ani.Deci la 48 de ani nu te mai poţi aştepta să a mai ani dinţi de lapte sau să îţi mai crească alţii în loc.Succeswinking

| francut a răspuns (pentru anonim_4396):

La 47-48 de ani ar fi stiut ca e dinte definitiv. Eu cred ca pe Facebook are data nasterii trecuta eronat, in mod intentionat.

| christall a răspuns:

Si eu zic ca va creste

| francut a răspuns:

Daca a fost dinte de lapte, va creste. Dar, rabdare, nu iese a doua zi dupa ce a cazut celalalt. Dintii de lapte se schimba pe la 6-8 ani. Cu mici variatii, in functie de copil.

| VortexLuz a răspuns:

O să crească, ai răbdare.