| Iulian_Alexandru_2000_exW5 a întrebat:

Ba am nevoie de ajutor am facut o buba in coltul guri si cand deschid gura mult ma doare idei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Haipahdvhdcvjj a răspuns:

Cred ca ai herpes
se va duce de la sine

si eu am herpes si dupa5-6 zile trece

2 răspunsuri:
| Anonim20143 a răspuns:

Îți recomand crema Bephanten. Aplică puțin pe suprafața rănii ținând gura larg deschiă apoi lasă crema să fie absorbită. Este posibil să simți o ușoară furnicătură. Repetă procesul daca durerea reapare.

| AlphaRo03 a răspuns:

Probabil din cauza frigului, da ți cu ceva alifie sau crema de gălbenele.