| xjustfearless a întrebat:

Mi-a iesit o bubita rosie in gura. Nu stiu ce sa-i fac. Nu ma doare deloc, dar ma deranzeaza. Ce credeti ca poate fi si cum o fac sa dispara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

E o afta. Aplica glicerina boraxata cu stamicin. http://www.i-medic.ro/stomatologie/aftele-si-sanatatea-dentara

caramela
| caramela a răspuns:

Poate fi de la maini nespalate, daca persista nu strica sa te dai cu glicerina boraxata...nu e scumpa si nici nu e rea la gusthappy

| CoquineNoire a răspuns:

S-ar putea sa fie afta, da-te cu tinctura de propolis, glicerina boraxata, pune bicarbonat sau sare.
va trece in cateva zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai pune intrebari tampite! poate ca ai mancat ceva ce nu tia priit asa mi se intampla si mie! o sa treaca

| xjustfearless explică (pentru anonim_4396):

Mie nu mi se pare o intrebare tampita!