| Marrythenight a întrebat:

Mi-a intarziat menstra 9 zile, am avut contacte sexuale protejate, am facut test de sarcina si a iesit negativ.In schimb am avut unele dureri la ovarul stang, si urina are o culoare inchisa. Intarzierea se poate datora racelii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Asa cum ti-am raspuns zilele trecute si ti-am spus sa incerci sa te linistesti, am sa incerc sa te linistesc si acum. Dupa dezvirginare in multe cazuri sistemul hormonal sufera modificari si apare o anumita intarziere in mecanismul de producere a menstruatiei. Aceasta intarziere insa poate avea si cauze medicale nu doar endocrin-hormonale, cum se pare ca au aparut si in cazul tau. Culoarea schimbata a urinei se poate datora unei infectii urinare, precum si datorata racelii de care amintesti. Rezultatul testului confirma ceea ce am afirmat in urma cu cateva zile si anume ca nu esti insarcinata. Insanatosire grabnica.

1 răspuns:
| Marrythenight explică:

Intarzierea se poate datora racelii? *