| BBEgirl a întrebat:

Mi-a intrat o aschie mica in deget de la un bat de frigarui si nu stiu cum sa o scot si ma doare...pls help me! FUNDA pentru cea mai buna solutie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, de obicei se scoate cu un bold, un deget de la mana "ranita" apesi pe locul de langa aschie, iar cu cealalta mana tii boldul si scoti aschia cu el.
Sper sa reusesti!

4 răspunsuri:
| Poinsettia a răspuns:

Incearca sa ti-o scoti usor cu un ac.

| StrumfRoz a răspuns:

Incearca cu un ac sterilizat, nu cu bold sau alt ceva poate te infectezi. scapi de una dai de alta

| Alexandra_2294 a răspuns:

Pai ai putea incerca cu un acbatting eyelashes
Pare dureros dar de fapt nu e delocwinking