| VAIDEPLMBIGBOY a întrebat:

Mi-a pocnit genunchiul ieri seara o data, de acum de fiecare data cand il indoi mai mult pocneste si ma doare... ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DannyQ a răspuns:

Dacă soliciți mult picioarele mai ales cu greutăți mari dintr-o dată sau din contra nu prea faci sport, ești puțin flexibil etc. Dacă sunt semnele instalării unei boli asta nu știu, cel mai bine ar fi să mergi la un doctor specializat.

| VAIDEPLMBIGBOY explică (pentru DannyQ):

Am 14 ani, nu am solicitat cu nimic piciorul, efectiv stateam in pat si a pocnit... ce sa fac?

| DannyQ a răspuns (pentru VAIDEPLMBIGBOY):

Deseori zgomotele articulare nu țin neapărat să demonstreze că dezvolți o anumita boala. Dar dacă pocnește și nu te doare nu ar trebui sa îți faci griji. O cauză a pocniturii ar fi lichidul sinovial din articulații. Dacă simți și dureri trebuie neapărat sa mergi la medic.