| Sfaterly a întrebat:

Când mă jucam am căzut pe spate și am căzut rău cu piciorul. Mi s-a dus rotula intr-o parte și am auzit cum mi-a pocnit genunchiul iar când am mișcat puțin piciorul mi s-a dat singură la loc. Acum nici să pun piciorul în pământ nu mai pot sau să îl îndoi...mi-am pus compresă cu apă rece, țin piciorul ridicat pe niște perne dar tot mă doare când încerc să îndoi genunchiul și dacă fac o mișcare sau pun piciorul jos simt cum îmi pocnește osul. M-am dat și cu o cremă. oare ce este? Oare e rupt? E entorsă? Sau e ceva legat de ligamente? Sper că nu trebuie să-l pun în gips..nu știu ce să fac. ajutor! ( se poate trata acasă sau să merg la doctor?)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine te-ai duce la doctor. Decat sa stai acasa si sa nu rezolvi nimic, mai bine mergi la doctor si eventual iti va face si o radiografie, etc. Doar doctorul iti poate spune cu exactitate ce ai patit.