| anonim55555555555 a întrebat:

Mi-am cumparat fiole de extract de mladite de zmeur. 30 fiole intr-o cutie, cum se administreaza pentru a-mi veni ciclu si ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se administreaza pentru a-ti veni ciclul. Se administreaza ca adjuvant al unui tratament medicamentos, conform prescrierii medicului. Desi un leac naturist, mladitele de zmeur contin un echivalent hormonal si nu se administreaza niciodata dupa ureche, ci numai cu acordul unui medic.
Atata timp cat tratamentul este recomandat si supravegheat de medic si tu vei respecta tot ce iti spune acesta, nu te vei ingrasa

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ţi-am răspuns anterior :
http://www.tpu.ro/......ei-urgent/
Sper că ştii să citeşti :D

Atenţie : Extractul de mlădiţe de zmeur este ADJUVANT pentru dereglările hormonale!
NU înseamnă că după ce administrezi acele fiole îţi va veni menstra!

TREBUIE să mergi la un control GINECOLOGIC şi, eventual, la endocrinolog pentru a se stabili diagnosticul şi pentru a primi un tratament medicamentos adecvat afecţiunii pe care o ai!

Toate cele bune!

| malvinacroft a răspuns:

Zmeurul regleaza sistemul endocrin. Scrie pe cutie cum se administreaza - parca era 2 sau 3 fiole pe zi, cu 15 minute inainte de masa. Trebuie sa tii tratamentul cel putin 2 luni ca sa isi faca efectul, sunt produse naturiste, nu actioneaza asa de rapid ca medicamentele. In cazul ciclului, il regleaza, adica il face sa vina la un numar cat de cat egal de zile, dar nu te face sa iti vina ciclul pur si simplu.