| 16.laura.16 a întrebat:

(pentru Brigaela)Am luat timp de aproape o luna,, Extract din Mladite de Zmeur,,. Are o legatura cu faptul ca nu mi -a mai venit menstruatia o luna intreaga?( mi a venit pe 4 febr si de atunci deloc). Mentionez ca nu am ciclu regulat. Ce motive ar fi pentru aceasta intarziere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alina_9354 a răspuns:

Pai daca nu e regulat asta e motivul! Multor fete li se intampla sa nu le vina o luna sau chiar doua! Stai linistita!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vad abia acum aceasta intrebare, imi cer scuze, dar searchul nu o gaseste. Nu cred ca extractul ala iti poate intarzia menstruatia atat de mult. daca ai peste 16 ani, o asemenea intarziere este foarte serioasa si impune consult ginecologic si endocrinologic.

| 16.laura.16 explică:

@razvan fara sa intretin relatii sexuale?happy

| mocatofa a răspuns:

Nu are nici o legatura ----> Esti insarcinata '