| Gfffjhg a întrebat:

Mi-am cumparat masca pentru puncte negre dar nu are efect... Cum se foloseste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Discuta cu un dermatolog despre Asta! El este specialistul.

| ana86maria a răspuns:

Buna,depinde in primul rand de ce masca ti ai luat, in primul rand ar trebui sa folosesti o lotiune de curatare, una care sa deschida porii, iar abia atunci sa aplici masca.
este foarte importantsa iti deschizi mai intai porii pentru ca mai apoi masca sa poata sa patrunda si sa scoata toate impuritatile care au infundat porii.