| anonim_4396 a întrebat:

Am puncte negre (pe nas) si am cumparat pastile carbune activ (carbocit) pentru aceea masca. Cum procedez cu masca si daca mai intrebuie ingrediente?

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Iti mai trebuie lipici lichid scolar(sa nu fie toxic). Nu iti recomand cel solid pentru ca o sa se stranga si apar acele gololosi. Si un pliculet de gelatina alimantara. Pastilele acelea care le ai nu poti sa le pisezi pentru ca sunt dure. Eventual, daca reusesti sa le razuiesti.
Amesteci compozitia si pui la cuptorul cu microunde la putere medie timp de 1 minut.
Lasi sa se raceasca sa nu aplici prea fierbinte si astepti sa se usuce bine.

| Dontaskme2004 a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Se piseaza foarte usorwinking

| FemeiaPisică a răspuns (pentru Dontaskme2004):

Eu am cu Aloe Vera si se piseaza extrem de greu daca nu am mojar cu pistil.

6 răspunsuri:
| HailSithis a răspuns:

Faci clatite. Pui masca pe clatite. ZBANG. O lipesti pe fata.

| anonim_4396 explică (pentru HailSithis):

Ce raspuns e asta?sad

| HailSithis a răspuns (pentru anonim_4396):

It*s the only way...

| Moldo_Moldo_1998 a răspuns:

Iti maintrebuie un lipici gen aracet pentru copii mici. faci un amestec din el si pastila supa care aplici pe fata incalzita cu un prosop cald sa se dilate porii. Astepti sa se usuce dupa care indepartezi masca..nu e greu