| LhaurinHo™ a întrebat:

Mi-am cumparat o crema anti caderii parului de la VIVA NATURA! Faza e ca dupa 2 saptamani de aplicare...parul imi cade de 5 ori mai mult ca inainte! Care ar fi problema.si ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdaIoana18 a răspuns:

Problema ta ar putea fii o reactie alergica la acea crema nu o mai folosi si mergi la un medic dermatolog ca sa iti fac un consult si sa iti scrie ceva solutii anti caderii parului.

4 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Pai mergi la un dermatolog si nu mai folosi asa ceva mai bine spala te cu ceaiuri medicinale sau cu ulei de ricin sa te dai [gasesti prospectul in cutia de la ulei pentru ca este ff bine incearca

| juniper a răspuns:

Pentru inceput nu mai folosi crema aia, cumpara un sampon impotriva caderii parului sau foloseste ulei de ricin.

| princessmary a răspuns:

Cumpara din farmacie sampon pentru caderea parului.Am patit-i si eu, dar nu cu VIVA ci cu Panten pentru caderea parului.Imi cadea cand il pieptanam muult foarte mult.Si acum nu mai folosesc asa ceva. Cumpara din farmacie. cere sampun pentru caderea parului sunt foarte bune dupa ce o sa vezi ca nu iti mai cade poti sa incepi iarasi cu samponurile simple.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate produsele de acest gen actioneaza in mod diferet de la individ la individ in functie de caractericticile fiecaruia- ph, structura a celulelor, sensibilitate, alimentatie, aport de vitamine si alte substante folositoare- personal am folosit crema respectiva si a fost eficienta, trebuie doar a gasesti ceva potrivit pentru scalpul tau. daca intraevar problema persista chier si dupa ce ai incercat mai multe produse recomandat este sa consulti un medic si sa urmezi un tratament personalizat