| roxannamaria a întrebat:

mi-am cumparat o solutie impotriva caderii parului de la gerovital, m-am dat de 4 ori si atunci cand imi clatesc parul de solutie imi cade mult par...de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și cine a spus să iei așa ceva? Ai consultat medicul dermatolog, analize de sânge, etc?
Se regenerează, ca să vezi acest lucru, vezi prezența perișorilor de la nivelul frunții, tâmplelor, ceafă, etc.
În șamponul pe care îl folosești pune câteva picături de ulei de ricin, agiți energic, șamponezi și limpezești foarte bine.
Uleiul de ricin oprește căderea părului dar și îl hrănește.
Rezultatele nu apar imediat, ci în 1-4 luni de zile de utilizare.
Pa, pa.

| roxannamaria explică (pentru Legiuitoarea):

Solutia are deja ulei de ricin si vitamine.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru roxannamaria):

Bună.
Soluția mai are și conservanți!
Pa, pa.

| anacolda a răspuns:

Mai sigur e sa nu mai folosesti sampoane. Niste sapun de casa e mai bun. Si da pe par cu galbenus de ou crud, inainte de a te spala si lasa 1/2 ora sa actioneze.
http://vindecarenaturista.blogspot.ro

| roxannamaria explică (pentru anacolda):

Am sa incerc.Mi-au spus multe persoane ca solutia de la gerovital este foarte buna si da rezultate dupa un timp, de aceea am luat-o...