| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat o pasta de dinti cu o aroma care pur si simplu imi venea s-o mananc, asa ca am inghitit de vreo 2 ori in timp ce ma spalam pe dinti, pot pati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Stai linistit. Oricum inghiti cate putina pasta de dinti de fiecare data cand te speli pe dinti fara sa-ti dai seama. Nu o sa patesti nimic.

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu ai ce sa pățești laughing si eu am "gustat" pasta de dinți chiar azi dimineața (din greșală ) si uite-ma, acum tastez de fericire happy

| danutzu96 a răspuns:

Nu o sa mori de la asta. Evita totusi sa o mai inghiti, nu e buna pentru sanatate.

| Rozzovela a răspuns:

Nu cred... si eu am mincat de caspuni

| weirdfirefly00 a răspuns:

Cu siguranta nu. Majoritatea contin Fluor la care s-ar putea pune problema ca este periculos insa cred ca ar trebui sa mananci mai multe tuburi probabil ca sa patesti ceva grav, deci nu iti fa griji, aveti grija insa la copiii mici la care cantitatea periculoasa de fluor este mai mica deci daca mananca un tub de pasta de dinti gustoasa poate fi periculos!

| DeeAnonym a răspuns:

Da. Vei avea imediat cancer la stomac... -_- Ai gresit si tu categoria? Ai baut spirt? Ce pana mea?!