| Anonimul2k188 a întrebat:

Mi-am facut niste analize si unele nu mi-au iesit bune. O sa ma duc la doctor, dar daca stie cineva daca este atat de grav
Mi-a iesit
Hematocrit: 49.2 %, normal scrie 39 - 49%
Nr. Leucocite: 14.08, normal 4.0 - 11.0
% Neutrofile 34.8, normal 45 - 80%
% Eozinofile 25.4, normal 0 -7 %
Nr. eozinofile 3.58, normal 0.0 - 07
Nr. Limfocite 4.5, normal 1.0 - 4.0
Astea mi-au iesit proaste.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o alergie sau paraziti intestinali (din cauza asta sunt crescute eozinofilele si leucocitele), ai avut o infectie virala in ultimele 3 saptamani (de asta sunt crescute putin limfocitele) si erai deshidratat, fumezi sau faci sport de performanta (de asta e crescut hematocritul). Nu e nimic foarte grav, dar alergia sau parazitoza trebuie tratate

| Anonimul2k188 explică (pentru Brigaela):

Ok, am inteles, merg cam pe jos 10 - 11 km pe zi.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce mai bine e să te duci la medic să interpreteze toate datele astea!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mergi la un medic fie el si de familie ca nu e bine daca sunt mai mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lua dupa niste raspunsuri anonime ca numai te sperii aiurea, mergi la medic si punct.