| just4you_6809 a întrebat:

Mi-am luat brevoxyl seara cand ma dau ma ustura fata de nu mai pot... e bine? inseamna casi face efectul? ar trebui sa aplic o crema hidratanta? P. S. nu raspuyndeti daca nu va pricepeti! DAU FUNDITA celui mai concret raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brevoxyl contine acid in concentratii mici, care produce o usoara exfoliere a pielii (astfel se usuca acneea, pielea se regenereaza si tenul in timp va arata mai bine). este normal sa usutre putin, dar nu asa tare precum spui tu. ar putea fi o reactie alergica. testeaza produsul inainte de a-l folosi pe gat sau dupa ureche. daca nu produce iritatii sau bubite, atunci e ok.

incearca acum metoda cu gatul 2 3 zile si daca acolo e ok, continua tratamentul pe fata. daca nu, opreste-l.

ah, da... ai nevoie de multa rabdare cu unguientele astea. ai nevoie de o perioada lunga de folosire (Cateva luni) pentru rezutate vizibile. Vezi ca dupa aproximativ o luna, tenul se obisnuieste cu un anumit unguent si nu mai raspunde in niciun fel la acesta, de aceea el trebuie schimbat (poti iincerca skinoren, zynerit, retin-a, smooderm daca gasesti). Deasemenea, pielea se va usca si exfolia, chiar daca folosesti crema hidratata. Trebuie multa rabdare. daca mai ai intrebari legate de unguiente dermatologice, da-mi un pm happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc brevoxyl dar nu am usturimi pe piele, si chiar e bun. Data tot asa te ustura fata cel mai bine e sa intrerupi tratamentul, deoarece e prea agresiv pentru tenul tau si in loc sa faci un bine, poti sa faci mai rauwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://acnee.com.md/comanda-brevoxyl.php- nu luati de pe acest site. se gaseste in farmacii la pretul de 31. 25(farmaciile Galenus).
eu in seara asta incep tratamentul cu brevoxyl.
cat despre intrebarea ta...incearca sa te dai doar in zona afectata, chiar puncteaza cu un betisor de vata.si sa te dai doar seara. ziua poti avea mai mult disconfort si din cauza soarelui.
anyway, mancarimea si usturimea dispar dupa cateva zile de aplicare...se obisnuieste tenul.
nu e nevoie sa aplici nicio crema dupa brevoxyl.