| sweetgirl_3609 a întrebat:

Mi-am luat de la farmacie ulei de ricin pentru ca am citit ca e bun pentru par, si sm citit pe el se scrie :"pentru uz intern"
Il pot folosi si pentru par? mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lavynya1 a răspuns:

Este indicat pentru par.Seara te dai pe radacinile parului cu o pensula si iti pui ceva in cap si ti pana dimineata cand te vei spala.Sau daca nu inainte de a face baie pe cap cu 15 minute inainte da-te pe cap cu acel ulei de ricin astepti acele 15 minute si dupa te speli foarte bine pe cap.Iti recomand prima data sa clatesti parul cu apa putin mai rece si dupa sa adaugi samponulbig grin. sper sa primesc funditabig grin

6 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

De principiu este la fel cu cel de uz extern

| Kittynika a răspuns:

Da fata!

| aиdяaaa●• a răspuns:

Da.Stiu ca il foloseste si mama pentru par, in combinatie cu alte produsebig grin

| symo_2907 a răspuns:

Da ...este foarte bun pentru parbatting eyelashes

| Bubuletz a răspuns:

Da il poti folosi pentru par.Mama mea il foloseste de ceva timp si da rezutate.Eu de luni am inceput sa il folosesc pentru gene in cam 2/3 luni se vad si rezultatele.Imi dau in fiecare seara inainte de culcare cu un betisor de urechi di apoi aplic pe gene.Il poti folosi si pentru unghi.Chiar am pus si eu intrebare despre uleiul de ricin acum cateva zile. SPer ca te'am putut ajuta.Sa il folosesti cu incredere:*. Fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, il poti folosi si pentru par.