| yourprincess a întrebat:

Mi-am cumparat de la farmacie ulei de ricin ca sa-l folosesc la sprancene,si m-am uitat pe el acasa si scrie uz intern! il mai pot folosi? si daca pot, in cat timp vor creste sprancenele?

6 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

E acelasi,doar ca pe sticlutele ce le cumperi de la farmacii scrie cum sa le folosesti pentru uz intern, de asta este distribuit in farmacii ca tu il folosesti pentru uz extern e fix cum vrei tu.E acelasi ulei, eu imi iau de ceva timp si nu am vazut pe nici o sticluta sa scrie si pentru uz externlaughing.E acelasi ulei, nu conteaza, tu decizi pentru ce il folosesti.In concluzie, poti sa-l aplici pe sprancene, acuma nu stiu in cat timp iti vor creste ideea e ca ajuta si vor creste mai repede decat in mod normal.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Uleiul de ricin are mai multe intrebuintari.
In principal, cand il folosesti pe "uz intern", te asiguri ca ai baia libera si muuulta hartie igienica.
Daca il folosesti pe "uz extern", te ungi cu el pe par sau, in cazul tau, pe sprancene, si accelereaza cresterea parului.
In niciun caz nu-l inghiti ca sa-ti creasca sprancenele!

| yourprincess explică (pentru ardnaxur1961):

Nu la asta m-am referit eu...pe el scrie uz intern, dar eu vreau sa il folosesc doar pe sprancene... voiam sa stiu daca mai are efecte daca scrie asta, in nici un caz sa il consum intern!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de ricin pentru uz intern e acelasi cu cel pentru uz extern. Denumirea difera din cauza firmelor diferite ce il distribuie.
In fine...il poti folosi iar daca il folosesti zilnic, cam dupa o saptamana, se vor vedea rezultatele.
Bafta!

| Aaxell a răspuns:

Chiar daca scrie uz intern poate fi folosit si pentru uzul exterior. Uleiul de richin este acelasi in fiecare sticla. Sprancenele vor creste probabil in timp de o saptamana tinand cont de faptul ca folosesti si ricinul. Multa bafta!

| GarofitaParfumata a răspuns:

Are acelasi efect doar ca si eu am la fel ca tine ( acelasi tip de ulei de ricin) si nu stiam care e faza dar are acelasi efect si in cazul tau nu dauneaza