| anonim_4396 a întrebat:

Pastele pentru dinti pentru albit(gen: Colgate max white) chiar albesc dinti? Daca da, cat timp trebuie sa ma spal cu asa ceva ca sa se nu mai fie asa galbeni? Daca o folosesc timp de un an vor fi oarecum albi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu prea.

Răspuns utilizator avertizat
| LoveStoryLoveYou a răspuns:

Folosesc zilnic. Ei nu albesc, ci "scad" din placa bacteriana. Poti face, gargara cu bicarbonat de sodiu la 2-3 saptamani pentru albirea dintilor. Daca nu functioneaza mai dai un search pe google. Sigur o sa gasesti. Poti folosi si apa de gura, dar nu prea functioneaza.

| silvia2ooo a răspuns:

Nu albesc, am folosit.
Du-te la dentist si intreaba cat costa o albire, dar o sa-ti distruga smaltul si dintii tai o sa devina mult mai sensibili(o sa trebuia sa renunti la cafea si alte chestii care lasa pete pe dinti).
Incearca cu nistea zeama de lamaie amestecata cu bicarnonata si pune pe periuta