| DaDuSH a întrebat:

Mi-am rupt o alunita de pe spate din greseala, am dat cu dezinfectant si am pus un plasture, exista posibilitatea de a contacta vreo bolala?(e prima alunita care am rupt-o)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Onutzyk a răspuns:

PAi du-te la spital, sau la un dermatologwinking

Si du`te repede...sa nu faci vreo boala de piele :-s

| IOANAio9 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergi la un medic (la spital), sti ca se spune ca daca iti rupi alunitele dupa corp o sa ai cancer.eu nu vreau sa te speri dar cum am spus la inceput du-te la spital sa te controleze!

bafta!