| crackster a întrebat:

Mi-am rupt un cos acum cateva luni de mai multe ori si am ramas cu o mica cicatrice rosie. Am crezut ca va trece de la sine asa ca nu am facut nimic im privinta asta. Acea cicatrice nu si-a mai schimbat in nici un fel forma de atunci.
Vreau sa stiu ce solutie ar fi sa scap de ea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Masează zona cu cremă de gălbenele, cel puțin o săptămână și vezi evoluția!
Pa, pa.

| Epigonul a răspuns:

Personal,nu cred ca exista nici o solutie notabila, cel putin nu cu vreun oricare tratament de la farmacie sau home-made.Se spune despre crema de galbenele ca ar ajuta, dar nu stiu cat de adevarat este, oricum poti incerca, nu ai nimic de pierdut.S-a mai vorbit despre acest lucru aici pe TPU, poftim.https://www.google.ro/......https?/

| Epigonul a răspuns (pentru Epigonul):

Exista o solutie totusi,tratament cu acele lasere pentru asa ceva, dar sunt foarte costisitoare, in rest, cum e si acea vorba, timpul le vindeca pe toate.