| Sara2 a întrebat:

Mi-am scapat telefonul peste buza de sus, și mi s-a umflat buza. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde l-ai scapat, de la etajul 4? Comprese cu gheata.

| Some0ne a răspuns:

Tine rece apasat in locul respectiv (exemplu: o doza de cola din frigider)

| Violleta2022 a răspuns:

Tu tineai telefonul pe cap, daca ti l-ai scapat in gura? laughing
Ori ti-a dat un pumnul iubitul, de ti-a sumflat gura?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Scapa-l si peste buza de jos ca sa fie simetric.

| gabicoo a răspuns:

Mai scapă-l încă odată și peste cealaltă buză și vei arăta că Marinela Nițu!

| Brizbriz a răspuns:

Patentezi procedeul ca alternativa la Botox, o sa faci bani bunihee hee

| DovleacTurbat a răspuns:

Privește partea buna: Dacă-l mai scapi o dată și peste aia de jos, vei scăpa de o cheltuială pentru acid happy
Pune gheată.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Pentru evitarea altor accidente in viitor, i-ți o husă anti-buză.

| ionur a răspuns:

Eu l-am scăpat o data în ochi și abia mai vedeam și tot asa am pățit și eu l-am scăpat o dată pe buză și na ști cum ești te înțeapă puțin și te lovește și la dinte țineam atâta de sus telefonul ca uneori ma încruntam sa ma uit și tot eu țineam telefonul departe de mine cu mâinile un sus laughing)))) după ce m-am lovit la ochi de atuncia îl țin normal în 2 mâini sau într-o mână.

| ZokoZEW a răspuns:

Pune gheata