| cioko19 a întrebat:

Azi pe la 3 mi-am pus pierce in buza superioara si acum mi s-a cam umflat. Ce sa pun pe buza sa mi se dezumfle mai repede? Multumesc

13 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu cred că ai ce să-i faci. O să ţi se dezumfle în cel mult câteva zile.

| cioko19 explică:

Nu. e ceva normal sa se umfle dupa ce iti faci un pierce. dar nu stiu cum sa scap mai repede de eahappy

| cioko19 explică:

Pai stii cum e, depinde mult si de organism

| cioko19 explică:

Mersi milla!

| cioko19 explică:

Alex, nu ma intereseaza critica ta. eu doar am cerut sfaturi. mersi mult

| eek a răspuns:

In cel mai rau caz ai facut o infectie.cine ti a facut pierce ul nu era prea curat si dezinfectat pe maini.presupunand ca a fost steril cateterul.

| eek a răspuns:

Eu mi am facut acum 3 ani pierce in spranceana si nu s a umflat deloc...thinking

| alex2009 a răspuns:

Eu nu inteleg de ce va supuneti corpul la o asemenea chestie de ce va provacati suferinta inutila ce va aduce bun acel pierce? Crezizi ca esti mai interesanta daca ai acel fier pus in diferite zone ale corpului?

| rucsybelle a răspuns:

Bucatele de ghiata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Compresa cu apa rece sau gheata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu miàm pus acum 3 zile.nu mi s-a umflat aproape deloc. dar in dimineata asta s-a umflat f tare nu stiu ce saì fac sadsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte normal sa ti se umfle. nu trebuie sa te sperii... te duci la farmacie si iti iei baneocin (4 lei ) si incerci sa pui mana acolo kath mai rar posibil... macar pana ti se vindeca tongue dupa 2 -3 saptamani o sa uiti cal porti tongue :X

| DianaTa123 a răspuns:

Buna si eu o sora care are tot pirce in buza..isa umflat si ei dar a pus 4 bucatele de gheata si nu isa desumflat...ia luat mama o crema dar sincer nu mai stiu ce cum se numea.dar si-a dat si varamio si lui isa intamplat la fel dar a pus 4 bucatele de gheata si a tinut aqolo fro ora si peste o ora isa dasumflat! deci eu zic sa faci si u asa!