| Alexandra9998386 a întrebat:

Mi-am scos pircingul din nara ca sa il curat (dupa 4 luni) am observat ca inca nu era vindecat, am incercat sa bag pircingul inapoi, din exterior intra, dar nu iesea pe partea cealalta. Am luat acul de cusut și am încercat sa îmi bag acul din nou din exterior dar nu reușeam, din interior am reușit. Dar nu am putut să îmi bag bijuteria. Am luat o branulă de la farmacie. Am încercat să bag acul din interior spre exterior, dar nu a ieșit prin vechea gaură, am ajuns la performanța să-mi fac altă gaură. A mai pățit cineva așa ceva? Oare o să mă infectez? Am dezinfectat totul cu un spray și cu o brichetă…

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DeMicUnCălător a răspuns:

Oriunde apare săngele, apar și infecțile

| Alexandra9998386 explică (pentru DeMicUnCălător):

Ce crezi ca ar trebui sa fac?

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru Alexandra9998386):

Fi natural. fi tu. urmează-ți instinctul. Dacă te simți lăngă ea, fi cu ea, Dacă nu te simți bine, Spune-i fetei adevărul. Sunt sigur că te va ințelege