| snAke3 a întrebat:

Mi-am scos recent (2 zile ) o masea cariata care nu mai mergea tratata si acum mam umflat. Aveti vreo idee de ce?

Multumescwinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Manuela18 a răspuns:

Probabil de la apa rece sau ai mancat fierbinte ori de la curent. Vant, aer rece sau ai deranjat tu gingia ramasa cu periuta de dinti. De obicei dureaza putin pana se reface locul din care a fost scoasa maseaua.

| snAke3 explică (pentru Manuela18):

Deci nu e nimic grav

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Ai mâncat lactate sau ai făcut o infecție. Trebuie mers înapoi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Probabil ori ai tras curent ceva, cine ştie, ori o mică infecţie, mergi la stomatolog.
Te pup!

| karsivan a răspuns:

Ai inca infectie acolo mergi sa stomatolog sa derneze infectia si sa-ti dea tratament.

| snAke3 explică:

Acum cam de 5 minute mi s-a desunflat mersi pentru raspuns la toti.