| MindExplode a întrebat:

Mi-am scrantit piciorul in cit o sa-mi treaca?
Nu l-am pus in ghips. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LiazAdrian a răspuns:

Nu folosi nici o crema.
Nu trebuie. Pentru scrantirea piciorului, trebuie timp ca sa treaca.
Sper sa nu te mai doarawinking

8 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

O sa treaca doar durerea, trebuie sa te duci la un specialist sa ti-l dea la loc, acel specialist se numeste "libar", daca esti din Bucuresti te pot ajuta eu sa-l gasesti, trebuie cat mai rapid ca sa nu apuce sa se osifice.

| TheCritic a răspuns:

Hei! Foloseste o crema si pune o banda elastica pe el, va fi mult mai bine caci daca o sa calci pe el, sa nu calci si mai rau, doamne fereste. O sa iti treaca intr-o saptamana daca nu e asa de grav.

| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Depinde cat de grav e...depinde cum il tratezi..nu exista un termen fix de revenire.

| WR104 a răspuns:

Depinde de fiecare organism, cam in 2.3 saptamani.Bafta!

| vali1985 a răspuns:

Daca nu e asa grav in 3-5 zile o sa-ti treaca.
Dar mai bine te consulta un medic!

| foxsilver a răspuns:

Foloseste BenGay gel, cam de doua ori pe zi, si in trei zile esti ca nou.Nu uita sa infasori piciorul si cu fașă. Locul respectiv, trebuie sa fie cald, altfel vei intarzia vindecarea.

| xKathrinexD a răspuns:

Depinde cat de grav este. Poate sa iti treaca in doua saptamani daca este grav, dar daca nu este atat de grav poate sa iti treaca in maxim 5 zile, minim 3. Poti sa te duci la un control ca sa stii sigur.

| BaciuBaciu a răspuns:

Asa am patit si eu.Sa il dai cu unguent, si alifii si intr-o saptamana maxim esti ok.Estimativ 3-4 zile :*