| qwfdghjj a întrebat:

Mi-am scris putin cu pixul pe o alunita din greseala. Dupa ce s-a sters pixul am vazut ca s-a imprimat putin pasta in alunita.Credeti ca are ceva? Se mai poate sterge?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Da, probabil niste pasta a intrat mai adanc in porii alunitei! spala usor cu apa si sapun, apoi aplica o crema si nu patesti absolut nimic happy

| nico097 a răspuns:

Ai grija sa nu speli brusc ca sa nu o rupi sa dai in altele.

| NELLSON a răspuns:

Da,Spala acolo cu Apa si Sapun dar foarte usor ca doare. big grin

| facepalmlol a răspuns:

Nu se intampla nimic, si da se poate sterge, dar nu zgandari alunita, nu e bine sa faci asta.Las-o in pace, se ia dupa spalari repetate( 1 data sau de 2 ori).

| mona a răspuns:

Se va sterge cu timpul, nu mai insista cu stersul sa nu cumva sa o ranesti