| my99heart a întrebat:

Aseara am incercat sa-mi epilez mustata pentru prima data cu benzi de la Veet. Dar mi-a ramas multa ceara si nu s-a smuls decat o mica parte. Pielea nu mi s-a iritat. Azi dimineata am incercat iar, dar acelasi rezultat. As vrea sa mai incerc o data in seara asta, pentru ca nu mi s-a iritat pielea.
Cateva sfaturi?
Multumesc anticipat. Funda?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Experiența ta nu spune altceva decât că acele benzi sunt de proastă calitate!
Mergi pe decolorarea părului cu Karaver, găsești la hipermarket, raionul de cosmetice ori la farmacia Dona.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Sunt produse de foarte proasta calitate benzile de la veet.
Si eu mi-am luat pentru picioare si nu au functionat asa cum promit!
Mai bine alea ieftine ca sunt sigura ca sunt mai bune!

| SimoNARaluCA a răspuns:

Sper ca te-ai sters dupa cu servetele, ca altfel... BTW, trebuie sa incalzesti benzile inainte de a le lipi si sa le lipesti bine-bine inainte sa tragi.CU PUTERE! Succes happy

| my99heart explică (pentru SimoNARaluCA):

Da, normal. Doar nu stateam cu ceara aia. Si sa stii ca le-am incalzit vreo 5 secunde in palma, dar nu a mers. Mai incerc odata, dar mi-e sa nu iasa la fel. sad

| MaryMargaretDeLune a răspuns:

Pentru inceput ai putea sa-ti speli zona pe care vrei sa o epilezi cu apa calda, sa se deschida porii, apoi sa te stergi cu un prosop moale. Dupa aceea poti aplica ceara. Eu mai nou folosesc crema depilatoare fiindca nu doare asa tare si apoi iau cu ceara ce a mai ramas. Bafta! happy